Spolu múdrejší 3

Vyhlasovateľ výzvy:          MŠVVŠ SR

Zdroj financovania projektu:   Plán obnovy a odolnosti SR (POO)

Hlavný cieľ projektu: Cieľom je pokračovať v zmierňovaní dopadov pandémie a zabezpečiť nadobudnutie vedomostí, zručností a kompetencií prostredníctvom kvalitného a dostupného doučovania v popoludňajších hodinách a tým zvýšiť kvalifikačné predpoklady žiakov. Odstránenie nedostatkov vo vedomostiach žiakov, zlepšenie ich prospechu a správania, motivovanie k obnoveniu učebných návykov, dosiahnutie zlepšenia vzdelávacích výsledkov našich žiakov primeraných ich schopnostiam a osobnostným predpokladom ako aj  posilnenie pozitívnych sociálnych vzťahov medzi žiakmi. Žiaci sa budú venovať formou doučovania tým častiam učiva, v ktorých z rôznych dôvodov počas dištančného vzdelávania mali problémy.

Dĺžka realizácie projektu:     17.01.2022 – 17.06.2022

Priebeh realizácie projektu: v mimo vyučovacom čase v popoludňajších hodinách

Počet doučovacích hodín týždenne za skupinu:    min. 3

Počet vytvorených skupín doučovania: 28  (14 skupín na I. stupni aj na II. stupni)

Predmety doučovania: hlavné vzdelávacie oblasti – matematika, slovenský jazyk, anglický jazyk, fyzika, chémia,  dejepis, geografia, informatika

Výška schválenej podpory:     29 000,- €

Doučovanie zabezpečujú:        kmeňoví pedagogickí zamestnanci školy

Realizáciu projektu zabezpečuje:  koordinátor projektu

Bližšie informácie o projekte:

_____________________________________________________________________________

Operačný program: Ľudské zdroje                                                                                         ITMS:312011R060

Rozvíjanie gramotnosti žiakov Základnej školy Ľ. Podjavorinskej 1, Košice

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje

Výzva: Čitateľská, matematická a prírodovedná gramotnosť v základnej škole

Druh projektu:  Dopytovo-orientovaný projekt

Realizácia: 01.02.2019 - 31.01.2022

http://www.esf.gov.sk/, http://www.minedu.sk/

_____________________________________________________________________________

Operačný  program: Vzdelávanie                                                                                 ITMS: 261 301 30057

Zvyšovanie vzdelanostnej úrovne príslušnikov marginalizovaných rómskych komunít

Výzva:  Podpora čitateľskej gramotnosti sociálne znevýhodnených žiakov ZŠ pochádzajúcich z MRK.

Prioritná os:  Podpora vzdelávania osôb s osobitnými vzdelávacími potrebami.

Ukončený:  1/2014 - vlastný projekt.

Národný  projekt                                                                                                           ITMS: 261 301 30051

„Vzdelávaním pedagogických zamestnancov k inklúzii marginalizovaných rómskych komunít"

Poskytovateľ: MPC

Doba trvania: 1.10.2011  -  31.1.2015

Prehľad záujmových krúžkov realizovaých v rámci projektu: zaujmove_utvary1.xls

Národný projekt                                                                                                         ITMS: 261 101 30547

„Moderné vzdelávanie - digitálne vzdelávanie pre všeobecno - vzdelávacie procesy"

Poskytovateľ: Ústav informácií a prognóz školstva, Staré grunty 52, Bratislava

Doba trvania: 13.12.2012  -  30.11.2015

Národný projekt                                                                                                            ITMS: 261 201 30002

„Profesijný a kariérový rast pedagogických zamestnancov"  aktivita 4.2  - notebooky pre školy

Prioritná os: Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť

Doba trvania: 10.2009  - 10.2013

Národný projekt                                                                                                          ITMS: 261 302 30025

„Komplexný poradenský systém prevencie a ovplyvňovania sociálno - patologických javov  v školskom prostredí"

Poskytovateľ: Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie, Bratislava

Doba trvania: do 31.10.2015

Projekt emocionálneho rozvoja detí

„Druhý krok"

Projekt VNÍMAME SVET

„Tento Projekt sa uskutočnil vďaka podpore nadačného fondu Magnta Life spravovaného Karpatskou nadáciou“.

Hlavným cieľom projektu je rozvoj žiaka po stránke perceptuálno-motorickej, kognitívnej, sociálnej tak, aby bolo pripravené na vzdelávanie a život prostredníctvom zážitkového, dramatického vyučovania a edukatívnych hier. Umožniť žiakom prirodzeným spôsobom získať vedomosti a zručnosti v oblasti kognitívnych funkcií, myslieť a spoznávať okolitý svet vytvorením podnetného prostredia.

Projekt sa realizuje v triedach nultého ročníka v pilotnej triede budúcnosti, kde majú žiaci vytvorené podnetné prostredie pre rozvoj všetkých svojich zmyslov.

Ďakujeme za grant vo výške 2.412,-eur.

Spolu múdrejší 2

Cieľom projektu je podpora pre tie základné školy, ktoré budú prostredníctvom kvalitného a dostupného doučovania svojich žiakov, vytvárať podmienky na zlepšovanie ich vedomostí a zručností v hodinách mimo vyučovania v stanovenom rozsahu.

Projekt  „Spolu múdrejší 2“ je realizovaný z Plánu obnovy a odolnosti SR.