• Škola v prírode Kysak 2023

• V pondelok 22. mája 2023 sa žiaci štvrtého ročníka zúčastnili školy v prírode v neďalekom Kysaku. Spolu 35 žiakov si v realite overilo svoje vedomosti i zručnosti získané v škole, no hlavne spoznali silu priateľstva, naučili sa spolupracovať, fair play súťažiť i spoločne zabávať. Počas krásnych teplých, skoro letných dní žiaci veľa športovali, súťažili, viezli sa vlakom, zoznámili sa s „materskou škôlkou pre jahniatka“ i nachodili pár desiatok kilometrov.

Slovami sa nedá opísať, čo sme všetci zažili, ale za všetkých snáď len toľko: „Bolo super a ideme zas!“ Vedeniu školy i pánovi starostovi Luníka IX PhDr. Šaňovi ďakujeme za materiálnu pomoc pri príprave školy v prírode.

• Podpora zdravia a harmonických rodinných vzťahov

• V mesiacoch apríl a máj školského roka 2022/2023 sa žiaci druhého stupňa našej školy mohli zapojiť do cyklov besied, stretnutí a prednášok s odborníkmi na podporu zdravého životného štýlu, reprodukčného zdravia a podpory harmonických rodinných vzťahov. Takto sme mohli na pôde našej školy privítať duchovného otca Pavla Hudáka, ktorý našim piatakom prišiel položiť základy pravých hodnôt harmonického partnerstva a rodinných vzťahov. Pre dospievajúcich chlapcov a dievčatá sú najdôležitejšími ľuďmi v ich životoch práve rodičia, ktorí im majú vytvoriť bezpečné prostredie plné citovej istoty. Rodinu prirovnal k domu z ušľachtilých citov a z lásky, do ktorého keď naprší citový chlad, stáva sa tak z neho prázdny priestor. Hoci nie každé dieťa má možnosť vyrastať v rodine plnej lásky a citov, každé dieťa sa môže stať v dospelosti tvorcom šťastnej rodiny. Okrem pozitívnych ohlasov otec Pavol Hudák zanechal po sebe v našej škole aj zopár kusov kvalitnej literatúry pre našich žiakov, za čo mu srdečne ďakujeme.

• Zahviezdili sme v Miškolci

• Vďaka Nadácii Gábora Bethlena sme nadviazali cezhraničné vzťahy s maďarskou ZUŠ, ktorá sa venuje rómskym deťom a rozvíja ich hudobný talent učením na rôzne hudobné nástroje. Následne sa títo hudobníci spájajú dô viacerých orchestrov a precvičujú spolu hudobné diela. Ich usilovnosť, snahu a v neposlednom rade talent sme si mohli užiť naživo v stredu 10. mája 2023, pretože Szimfónia program - Symphonia Alapfokú Művészeti Iskola nás navštívila priamo na našej škole. Žiaci 4. ročníkov a 2. stupňa tak mali hudobný zážitok v strede týždňa.

Na oplátku zas náš školský zbor Ďevjatkakhere Čhave vo štvrtok 11. mája 2023 vycestoval za hranice Slovenska. V rámci tejto spolupráce vystupoval v maďarskom meste Miškolc na oslavách dní mesta. Svojím repertoárom spríjemnil deň ľuďom na hlavnom námestí pred mestským úradom. Tento špeciálny deň si zbor s pedagógmi a asistentmi učiteľa spríjemnili ešte aj vyhliadkou na Miškolc a návštevou zoo.

Ďakujeme všetkým, vďaka ktorým sme mohli zrealizovať tento vzácny zážitok pre žiakov