• OZNÁMENIE

• Riaditeľka Základnej školy Ľ. Podjavorinskej 1, Košice
            týmto oznamuje, že v zmysle §150 ods. 5 Zákona č.
            245/2008 o výchove a vzdelávaní udeľuje na deň

24.06.2020 (streda)

Žiakom nultého až deviateho ročníka riaditeľské
            voľno z prevádzkových dôvodov.
            Riadne vyučovanie bude pokračovať 25.06. 2020.

Mgr. Iveta Rošková
            riaditeľka

• Tri týždne od otvorenia školy

• Už sú to tri týždne, čo sa po dlhej pauze symbolicky na Medzinárodný deň detí brány školy znova otvorili pre našich žiakov z MŠ, prvého stupňa a piateho ročníka, ktorí mohli opäť zasadnúť do lavíc. Náš pedagogický zbor chcel možnosť navštevovať školu využiť na opakovanie učiva, rozvíjanie schopností a zručností a to všetko hravou formou. Tieto tri týždne sme si veľmi užili a tešíme sa aj na ostatné ročníky, ktoré nastúpia do školy v pondelok. Ako to u nás vyzeralo si môžete pozrieť vo fotoalbume.

• Návšteva súkromného gymnázia

• V utorok 2. júna 2020 sa jedna žiačka a dvaja žiaci deviateho ročníka so svojimi zákonnými zástupcami, triednym učiteľom a výchovnou poradkyňou zúčastnili návštevy Súkromného gymnázia Zefyrína Jimenéza Mallu v Kremnici.

Súkromné gymnázium pripravuje žiakov na univerzitné štúdium aj tým, že podporuje prekonávanie prekážok študentov celodenným výchovným systémom. Škola umožňuje prístup ku kvalitnému vzdelávaniu aj s možnosťou vyučovania rómskeho jazyka.

Deti z našej školy mali možnosť na mieste zažiť vysoko motivačnú a kreatívnu atmosféru gymnázia, kde možno budú už od septembra študovať

• Súťaž o najlepšieho čitateľa a zmena otváracích hodín školskej knižnice

• Vážení rodičia a žiaci,

veľmi sa tešíme že za niečo vyše mesiaca sme požičali už viac ako 40 kníh!

Aj keď čítanie je odmenou samou o sebe, chceme nových aj starých čitateľov motivovať súťažou o najlepšieho čitateľa, kde víťazov vyhlásime v decembri 2020. Súťažíme o:

1. miesto - nový Samsung J5

2. miesto - cestný bicykel

3. miesto - kniha podľa vlastného výberu

Takisto chceme oznámiť, že sa menia otváracie hodiny knižnice:

Pre žiakov, ktorí teraz nie sú v škole sme otvorení každý deň od 12:30 do 13:30.

Pre žiakov, ktorí sa zúčastňujú vyučovania v škole sme otvorení od 11:00 do 13:30.

Ďakujeme a tešíme sa na Vás