• Aktivizujúce hodiny fyziky

•    Počas mesiaca jún sme realizovali v škole dve výnimočné hodiny fyziky. Prečo?

Pretože sme získali finančnú podporu v rámci projektu Energetická gramotnosť na školáchNadačného fondu Slovenská elektrizačná a prenosová sústava v Nadácii Pontis.

Do projektu sa zapojili žiaci 8. ročníka s témou Obnoviteľný zdroj energie – Solárny ohrievač vody a žiaci 9. ročníka s témou Elektrina okolo nás – Ohmov zákon. Cieľom bolo vtiahnuť žiakov do hodín fyziky, aby sa vlastnou konkrétnou skúsenosťou mohli posúvať vpred. Stali sa z nich merači, zapisovatelia, hodnotitelia a zlepšovali aj svoje IKT kompetencie. Ďakujeme im, že to zvládli najlepšie ako vedeli a prekonali aj strach z nahrávania hodiny.

• Školská exkurzia do Auschwitzu

•   Bývalý nacistický koncentračný tábor neďaleko poľskej dedinky Osvienčim. Miesto, ktoré v ľuďoch vzbudzuje zimomriavky. História, na ktorú nesmieme zabudnúť, ale potrebujeme sa o nej dozvedieť ešte viac.

My sme mali možnosť sa so žiakmi 8. a 9. ročníka zúčastniť exkurzie do Auschwitzu 24.5.2023. Všetko sa to zrealizovalo vďaka pomoci sponzorov, ktorí nám pomohli uhradiť náklady s tým spojené a vďaka cestovnej agentúre SPIŠBUS, ktorá pre nás všetko zabezpečila.

Už samotná cesta autobusom nás vtiahla do témy exkurzie, keďže sme spoločne sledovali film Chlapec v pruhovanom pyžame. Prehliadka tábora so sprievodkyňou v nás zanechala nezmazateľnú stopu a čo je najdôležitejšie, našich žiakov motivovala k tomu, aby o histórii získavali nové poznatky a na hodinách viac diskutovali o tom, čo sa v nedávnej minulosti udialo.